Elektronická zabezpečovací signalizace (EZS)

  • Úvod /
  • Služby /
  • Elektronická zabezpečovací signalizace (EZS)

EZS - Elektronická zabezpečovací signalizace

Elektronická zabezpečovací signalizace je soubor přístrojů a detekčních prvků, kterými se akusticky a opticky signalizuje nebezpečná situace z hlediska neoprávněného vniknutí pachatele. Jde o komplex technických opatření, jejichž cílem je zvýšení stupně ochrany proti vniknutí zvenčí.

Ústředna je klíčovým prvkem zabezpečovacího systému. Sbírá informace od jednotlivých detektorů, zpracovává je a zajišťuje odpovídající odezvu. V případě narušení hlídaného objektu vyhlásí ústředna poplach, zapne akustickou sirénu, popřípadě může také komunikovat s určenou osobou pomocí pageru či telefonu, nebo předává zprávu o stálém monitorování na pult centrální ochrany. PCO při narušení objektu vyšle zásahovou jednotku.

S ústřednou dále komunikuje uživatel, který ji ovládá (zapnutí / vypnutí ze stavu hlídání, uživatelské funkce, prohlížení historie událostí atd.). Tato komunikace probíhá nejčastěji pomocí klávesnice popřípadě bezdrátové klíčenky.

K ústředně jsou připojené detektory, které jsou významnými prvky zabezpečovacího systému.

Zaznamenávají změnu stavu a narušení hlídaného objektu (nelegální pohyb osoby v interiéru, rozbití skleněných ploch, překročení chráněné zóny, vznik požáru, otevření okna nebo dveří apod..). Po jejich narušení posílají tuto informaci ústředně.

Dále jsme schopni Vám zabezpečit objekt infrapasivními i mikrovlnými prostorovými čidly, otřesovými čidly, čidly reagujícími na tříštění skla, infrazávorami, magnetickými i mechanickými spínači. Položíme nášlapný koberec, na trezor umístíme trezorové čidlo, pro Vaši bezpečnost Vám namontujeme nouzové tlačítko aj. Okolí Vašeho objektu umíme střežit jak infrazávorami či prostorovými venkovními čidly, tak i zemními kabely.

Jako součást EZS, jsme schopni pro mechanické zabezpečení objektu provést nalepení bezpečnostní fólie na okna, dveře či výlohy, dodat kvalitní zámek či zajistit instalaci mříží.

Montujeme systémy DSC, Esprit, Digiplex, Spectra, Orbit, Rokonet, KYO...

Kontaktujte nás

ECHO alarm, s.r.o.

ECHO alarm, s.r.o. usiluje o to, aby byla špičkovou společností, poskytující služby v oblastech zabezpečovacích systémů a informačních technologií, využívající k tomu technicky pokroková řešení, k plné spokojenosti zákazníka.


Sídlo firmy:

ECHO alarm, s.r.o.
Frýdecká 444/257
718 00 Ostrava – Kunčičky
Česká republika

Tel.: +420 596 126 580
Fax: +420 596 126 580

E-mail: echoalarm@echoalarm.cz

Provozovna:

ECHO alarm, s.r.o.
Office Park Hloubětín
Poděbradská 55/88
190 00 Praha 9

Tel.: +420 603 494 774

E-mail: echoalarm-praha@echoalarm.cz